حجت الاسلام و المسلمين شهيدي: دانشگاه جامع علمی كاربردی امام خمينی (ره) بايد الگوی ساير دانشگاهها باشد ورود
سخني با دانشجویان عزیز

سخنی با دانشجویان عزیز

دانشجوی  عزیز سلام

مخاطب این نوشته  تمام دانشجویان  این مرکز مخصوصاً ورودی های جدید می باشند .

دانشجویی یکی از  پرشور ترین ، پر خاطره ترین  و فراموش ناشدنی ترین  دوران عمر  انسانهاست . در عین حال ورود به دانشگاه  همراه با  استرسهای زیادی است   که   می تواند بر خلق و خو  و رفتار انسان اثر  بگذارد.

درس خواندن  بیش از حد  ، شرکت  در کلاسهای  مختلف  ،  بیم  و امید  قبول شدن  ، تعیین رشته  و انتخاب درست  یا غلط  محل تحصیل  و بسیاری عوامل دیگر  ، زمینۀ بروز استرس را در جوانان  زیاد می کند .

اما  این اول کار است . بسیاری از دانشجویان  برای ادامه تحصیل  مجبور ند ، از کانون گرم  خانواده  دور شوند . محیط امن خانه  و زیست در کنار والدین  و افراد خانواده  را ، که شاید  خیلی وقتها  قدر آن  را نمی دانستند  و آرزو می کردند  که از آن دور شوند  ، از دست می دهند  . و آن وقت پس از چند روز آرامش و احساس خوشبختی  پس از قبول شدن  در دانشگاه  ، سیل استرسها  و فشارهای  روانی ناشی از  رفتن  به محیط  جدید  زندگی ، زیست در کنار  افراد ناشناس  دوری از دوستان  سابق  و محیط آشنای زندگی  دانش آموزی  ، از دست دادن  رفاه و آسایش نسبی گذشته و... به ذهن و روح دانشجوی جدید الورود  وارد می شود .

ولی نگران  نباشید  اگر این استرسها به درستی مدیریت شوند  ، پس از مدتی فروکش کرده  و با پیدا کردن دوستان جدید   و عادت به محیط  و شیوه زندگی  نوین خواهید دید  ،اکنون دارای  شخصیت  و افکار جدید  و جالبی شده اید .  به شرط آنکه   از حالا بدانید  که : این استرسها  کاملاً طبیعی  و قابل پیش بینی  بوده  و مهمتر آنکه  برای همه وجود دارند   .

هر جا که هستی  و هر که هستی  پیروز و سر بلند باشی . دوست خوب و عزیزم  ، دوست دانشجویم قدر خودت را بدان  و به مسئولین دانشگاه  و خانواده ات اعتماد کن..

روابط عمومی و امور فرهنگی