محیط کاربری
فعالیت های امور فرهنگی مرکز علمی کاربردی امام خمینی


شرح فعالیت های امور فرهنگی مرکز علمی کاربردی امام خمینی

فرهنگ عبارت از مجموعه ارزش‌هاى مادى و معنوى است که توسط انسان‌ها در طى تاريخ انسانى آفريده شده است. هر فرهنگى در هر دوره‌اى مبين ميزان، سطح پيشرفت و ترقيات فني، تجربيات توليدى در کار، وضع آموزش و پرورش، علوم، ادبيات، هنرها، آرمان‌ها و نهادهاى اجتماعى معين از زندگى انسان‌ها است.

خلاصه بايد گفت فرهنگ راه و روش زندگى است که هر قومى براى خود دارد. ”فرهنگ“ عبارت است از کليه ساخته‌ها، پرداخته‌ها، اندوخته‌ها، آداب و رسوم، مقررات عقايد، هنرها و دانستنى‌هاى عامه که از نسلى به نسل بعد منتقل مى‌شود.


فرهنگ دانشگاه  چیست ؟ کشور ما در حال توسعه و بر پایه نظام دانشگاهی گسترده شده است از این رو فرهنگ دانشگاهی هر چند وقت یکبار باید بازخوانی و آسیب شناسی شود، این همایش در درجه اول می‌تواند دیدگاه‌های مختلف را به یکدیگر نزدیک و ابعاد مختلف از فرهنگ دانشگاهی را مطرح کندتا از این طریق نارسایی‌ها در مجاری مختلف مورد توجه قرار گیرد.
شناسایی آسیب‌ها و نقاط تاریک و نیازهای جدید دانشگاه از لحاظ فرهنگی و میزان نوآوری‌های فرهنگی می‌تواند دستاوردهای این همایش تلقی شود. همچنین بین مزیت‌های اجتماعی و فرهنگی نیز پیوند زده می‌شود.


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی مرکز، جلسه هم اندیشی اساتید با حضور دکتر انصاری قائم مقام بنیاد و رئیس هیات امنای موسسه آموزش عالی امام خمینی و محمدرضا گروسی مشاور ریاست عالی بنیاد و  رئیس مرکز علمی کاربردی امام خمینی برگزار شد.

نشست گرم و صمیمانه هم اندیشی اساتید  که با حضور دکتر انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس هیات امنای موسسه آموزش عالی علمی کاربردی امام خمینی و محمدرضا گروسی مشاور ریاست عالی بنیاد و رئیس مرکز علمی کاربردی امام خمینی(ره) و جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه ، روز شنبه مورخ 1395/10/11در سالن جلسات این مرکز به شرح زیر برگزار گردید.

1 – تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید

2 - سرود جمهوری اسلامی ایران

3 – افتتاح رسمی سالن جلسات دانشگاه علمی کاربردی امام خمینی(ره)

4 – خیر مقدم رئیس مرکز علمی کاربردی امام خمینی(ره)

5 – هم اندیشی و بیان نظرات اساتید

6 - سخنرانی سردار دکتر محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس هیات امناء دانشگاه جامع علمی کاربردی امام خمینی(ره) پیرامون:

-        نقش دانشگاه در توسعه همه جانبه کشور

-        نقش دانشگاه در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری

-        کاربردی نمودن و افزایش مهارت های دانشجویان با تقویت دو موضوع مهارت مطالعه و مدیریت زمان

در ادامه تصاویری از برگزاری این جلسه را مشاهده می کنید.
 

                                                                        یا عبداعظیم حسنی
                                                                خشبو شده گیسوی نسیم از کرمت
                                                                    آن روز که آبرو به ری بخشیدی
                                                                    همسایه کربلا شدیم از کرمت
                                                                 میلاد حضرت سید الکریم مبارک باد


23/2/96